Centrum Opiekuńczo Mieszkalne

Utworzenie na terenie Gminy Miejskiej Kętrzyn ośrodka wsparcia, który zapewni pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  (Dz. U. z 2018 r. poz. 511 z późn. zm.) poprzez usługi pobytu dziennego i zamieszkiwania całodobowego z zapewnieniem wyżywienia. Centrum Opiekuńczo- Mieszkalne będzie uzupełnieniem systemu wsparcia w Gminie Miejskiej Kętrzyn dla osób niepełnosprawnych, poprzez stworzenie dodatkowej usługi w postaci zapewnienia możliwości zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego.

Zajęcia nastawione będą na indywidualną i grupową terapię, rozwijającą wszystkie strefy funkcjonowania uczestnika dzięki zastosowaniu różnych metod pracy i form terapii dostosowanych do indywidualnych możliwości i potrzeb uczestnika. Każdy z uczestników będzie miał opracowany indywidualny plan postępowania aktywizująco – wspierającego, który  będzie monitorowany nie rzadziej niż raz na 6 m-cy.

W Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnym – Kętrzyński Dom Wsparcia prowadzone będą:

– trening funkcjonowania w życiu codziennym,

– trening umiejętności interpersonalnych,

– trening funkcji poznawczych,

– arteterapia i terapia zajęciowa,

– rehabilitacja ruchowa,

– poradnictwo i indywidualne kontakty terapeutyczne.

obiekt

Realizacja w całości ze środków zewnętrznych.

Planowane zakończenie inwestycji 2022